14K White Cross Single Earring Mounting
$46.35 – $154.77Price range: $46.35 through $154.77
14K White 5 mm Round Halo-Style Earring Mounting
$85.42 – $3,222.64Price range: $85.42 through $3,222.64
14K White 7.5 mm Cross Single Earring
$42.55 – $157.10Price range: $42.55 through $157.10
SKU:
N/A
Categories: Birthstones Jewelry, Earrings
Description
| Weight: | 0.507 DWT (0.79 grams) |
| Collection: | Null |
| Solidity: | Solid |
| Sold By: | Pair |
| Surface Finish: | Polished |
| Plating Type: | Rhodium-Plated |
| Prong Count: | N/A |
| Primary Prong Style: | N/A |
| Approx. Length: | 7.5 mm |
| Approx. Width: | 5.5 mm |
| Earring Dimensions: | 7.5×5.5 mm |
| Post Thickness: | .03 In |
| Post Length: | .37 In |
Out of Stock and Special Order items will ship when available.
Additional information
| quality |
14K Rose ,14K White ,14K Yellow ,Sterling Silver |
|---|---|
| dimensions |
10 X 7 Mm ,6 X 4 Mm ,7.5 X 5.5 Mm |
| unit |
Each ,Pair |
| finish-state |
Polished |
Reviews (0)
Be the first to review “14K White 7.5 mm Cross Single Earring” Cancel reply
Shipping & Delivery
Related products
14K Rose 5×3 mm Oval 4-Prong Scroll Earring Mounting
$327.28
14K White 2.5 mm Round Bezel-Set Bar Earring Mounting
$31.98 – $315.86Price range: $31.98 through $315.86
Approx. Weight: 0.345 DWT (0.54 grams) Solidity: Solid Sold By: Each Weight Description: Standard Weight Surface Finish: Polished Plating Type:
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
14K White 3 mm Round Bezel-Set Huggie Hoop Earring Mounting
$133.96 – $157.78Price range: $133.96 through $157.78
Approx. Weight: 0.5927 DWT (0.92 grams) Collection: Null Solidity: Solid Sold By: Each Weight Description: Standard Weight Surface Finish: Polished
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
14K White Accented Earring Mounting
$77.41 – $566.85Price range: $77.41 through $566.85
Approx. Weight: 0.3429 DWT (0.53 grams) Solidity: Solid Sold By: Each Weight Description: Standard Weight Surface Finish: Polished Plating Type:
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
14K White Natural Amethyst Ear Climbers
$333.84
14K White Natural Pink Tourmaline Bezel-Set Earrings
$50.23 – $835.20Price range: $50.23 through $835.20
Approx. Weight: 0.8 DWT (1.24 grams) Solidity: Solid Sold By: Pair Surface Finish: Polished Plating Type: Rhodium-Plated Primary Stone Size:
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
14K White Rope Cross Earrings
$181.38 – $183.06Price range: $181.38 through $183.06
Weight: 0.659 DWT (1.02 grams) Solidity: Solid Sold By: Pair Surface Finish: Polished Plating Type: Rhodium-Plated Prong Count: N/A Primary
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Sterling Silver 3 mm Round Two-Stone Earring Mounting
$19.07 – $451.53Price range: $19.07 through $451.53
Approx. Weight: 0.593 DWT (0.92 grams) Collection: Null Solidity: Solid Sold By: Each Weight Description: Standard Weight Surface Finish: Polished
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page

Reviews
There are no reviews yet.